Praca na własny rachunek
Bez wątpienia większość pracowników najemnych, przez całe swoje życie zawodowe, marzy o pracy na własny rachunek. Zdaje sobie sprawę z uciążliwości takiego rozwiązania i wymagalności wielkiego zaangażowania, jednakże wie, jakie plusy daje takowa opcja. Człowiek świadczący pracę na rzecz innego zakładu pracy angażuje się w nią i jej poświęca, poświęca zarówno swój czas jak i uwagę, starając się wykonywać własne obowiązki w najbardziej należyty sposób.
Zarobek firmy jest też zarobkiem pracownika i ma realny wpływ na stan jego finansów osobistych. Koszty funkcjonowania firmy, zarządu, pracowników są zawsze bardzo realnymi. Generowane zyski muszą służyć na pokrycie tych elementów, przekładając się na realną szansę podwyżki własnych zarobków.
Własna działalność gospodarcza to my sami. To relacja zarobionego pieniądza i nas samych, będąca tylko naszą osobistą. Nasza praca to nasza płaca.
Zależność bardzo łatwa do zrozumienia, jednakże zdajemy sobie sprawę, że nie tak łatwa do wykonania. Aby działać na własny rachunek, aby w ten sposób podnosić stan swoich finansów, aby zwiększać tym samym zasobność własnego portfela potrzebny jest przede wszystkim pomysł. To on jest generatorem dalszych ruchów i to on stanowi podstawę.
Niezbędna jest także i odwaga, która ma bezpośrednie przełożenie na dalsze nasze działania. Motywacja zwiększenia zasobności portfela, poprawy własnych finansów osobistych jest pierwszym krokiem, kolejnym muszą być działania w tym kierunku podjęte. Tak więc odwagi, idźmy do przodu i realizujmy wyznaczone cele.
Polecane artykuły
Sposoby na skurcze
Skurcze łydek to bardzo nieprzyjemna dolegliwość – ból występuje najczęściej w nocy i zupełnie uniemożliwia nam poruszanie się. Głównym powodem występowania skurczów jest brak magnezu i potasu w organizmie. Co więc możemy zrobić, aby zapobiegać im występowaniu? Podstawą profilaktyki jest w tym przyp
Jaki powinien być dobry coach?
Coach to osoba, która ma nam pomóc odkryć tkwiący w nas potencjał, wyzwolić pewne emocje, pomóc w spełnieniu celów, czy też samym ich określeniu. Obecnie bardzo wiele osób, szczególnie po kierunkach humanistycznych, rozważa karierę w coachingu. Jednakże, wykształcenie, doświadczenie czy pewna wiedza